O AKCJI

Michał wraz z grupą przyjaciół chcą pokonać 800 km rowerami z Gdańska do Morskiego Oka. Podróż banalna, mogło by się wydawać, jednak dla niego to podróż życia. Michał bo o nim mowa 18 stycznia 2009 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu po którym stwierdzono że jest 5 % szans na przeżycie.

Czytaj więcej

Czemu ma służyć

  Pokazać  iż  wiara w siebie, nie poddawanie się sprawia że, nie możliwe staje się możliwe. Determinacja, upór, walka o każdy  dzień by moc chodzić, mówić. Podczas akcji będziemy zbierać pieniądze na dalszą rehabilitację Michała . By dalej mógł realizować swoje marzenia.

Kiedy

Ruszamy naładowani pozytywną energią 3 czerwca. Codziennie zmierzamy pokonywać odległość około 100 km. Do celu zamierzamy dotrzeć 10 czerwca.TRASA

  Ruszamy z Gdańska i jedziemy do Morskiego Oka. Do pokonania mamy niespełna 800 km w siedem dni. Trasa wiedzie przez Grudziądz, Toruń, Łódź, Kamieńsk, Częstochowę, Wadowice, Zakopane. 

LIVE

Zapraszamy to obserwowania na żywo naszej pozycji oraz relacji z trasy w zakładce LIVE.

Michał

Michał wraz z grupą przyjaciół chcą pokonać trasę 800 km, rowerami z Gdańska do Morskiego Oka. Podróż banalna, mogłoby się wydawać, jednak dla niego to podróż życia. Michał, bo o nim mowa 18 stycznia 2009 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu, po którym stwierdzono, że jest 5% szans na przeżycie kolejnego tygodnia o tym, że zacznie chodzić nie było nawet mowy. Mamy rok 2017, a on dzięki pomocy najbliższych oraz swojemu uporowi i determinacji może sam chodzić i jeździć na rowerze. Rower stał się dla Michała sposobem na spędzanie wolnego czasu poza codzienną żmudną rehabilitacją. Dlatego też wspólnie chcemy przejechać naszą piękną Polskę od Morza do Gór. Codziennie przez siedem dni chcemy pokonywać ponad 100 km. Michał obchodzi w tym roku 30 urodziny i ma to być najlepszy prezent dla niego. Podróż, w której chcemy pokazać, że upór determinacja niepoddawanie się pozwala pokonać największe trudności. Naszą wspólną wyprawę planujemy w dniach od 4 do 10 czerwca 2017 roku.

Jak wspomóc Michała

"Jednym z najlepszych sposobów na odnowę własnego hartu ducha jest zaoferowanie odrobiny radości tym którzy są w potrzebie dlatego nie bądź obojętny właśnie TY i wesprzyj nas w naszym projekcie"

  Każda złotówka zebrana podczas akcji przekazana będzie na rehabilitacje Michała. Jednak żeby móc wystartować potrzebujemy 8 tys. zł na zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Pomóż nam spełnić marzenie oraz najlepszy prezent na 30 urodziny Michała. 

 

Możesz przekazać 1% podatku

OPP - Fundacja Nadzieja Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych
NR KRS - 0000198280
Z dopiskiem: 1% na leczenie i rehabilitację Michała Ludwiczaka

TRASA WYPRAWY

(Trasa wyprawy może ulec drobnym modyfikacjom)

ETAP 1

03.06.2017

Gdańsk - Skrzynia

Nocleg: Zakątek Skrzynia nad jeziorem Słonym

TRASA

ETAP 2

04.06.2017

Skrzynia - Toruń

Nocleg: Camping nr 33 Tramp

TRASA

ETAP 3

05.06.2017

Toruń - Gorzewo

Nocleg: Ośrodek Białe Źródła

TRASA

ETAP 4

06.06.2017

Gorzewo - Tuszyn

Nocleg: Hotel Grzegorzewski

trasa

ETAP 5

07.06.2017

Tuszyn - Kamieńsk - Olsztyn

Nocleg: Brzozowy Zakątek

trasa

ETAP 6

08.06.2017

Olsztyn - Wilamowice

Nocleg: Flamandia nad rzeką Sołą

trasa

ETAP 7

09.06.2017

Wilamowice -Bielsko Biała -  Czarny Dunajec

Nocleg: Domki Góralskie Krupa

trasa

ETAP 8

10.06.2017

Czarny Dunajec - Morskie Oko

Nocleg: Zakopane (w trakcie ustalania)

trasa

POWRÓT

11.06.2017

Zakopane - Kamieńsk

NASZA DRUŻYNA


Michał Ludwiczak

W roli głównej

Jarosław Brzozowski

Art Director

bartłomiej Stefanek

IT

Bogdan stalka

Zdjęcia/Filmy

Marek ludwiczak

Logistyka

Michał Sewerynek

Sekretarz

Arkadiusz niedziółka

Koordynator

Marcin Jakóbczyk

Media

maŁGORZATA KIERZKOWSKA

Marketing

Mariusz sewerynek

Koordynator

Mariusz madej

Logistyka

Ambasadorzy

PGE SKRA BEŁCHATÓW

KLUB SPORTOWY

Polski męski klub siatkarski z siedzibą w Bełchatowie. Ośmiokrotny mistrz Polski i siedmiokrotny zdobywca Pucharu Polski.
PGE Skra to najbardziej utytułowana drużyna siatkarska w Polsce, w XXI wieku. W historii bełchatowskiego klubu bezwzględnie najważniejsze są trzy daty – rok założenia klubu (1930), rok założenia sekcji siatkarskiej (1957) i objęcie patronatu nad klubem przez Elektrownię Bełchatów (1991).

JACEK KRZYNÓWEK

SPORTOWIEC

Polski piłkarz, który występował na pozycji pomocnika, reprezentant Polski, uczestnik turniejów finałowych Mistrzostw Świata w 2002 i w 2006 oraz Mistrzostw Europy w 2008 (rozegrał na tych turniejach łącznie 9 meczów), członek Klubu Wybitnego Reprezentanta. Wystąpił w 96 spotkaniach reprezentacji Polski, zdobywając 15 bramek.

Krzysztof Kamiński

AKTOR

Polski aktor, lektor, reżyser widowisk i spektakli plenerowych. Człowiek teatru. Twórca cyklu płyt z poezją do muzyki filmowej Michała Lorenca – wydał m.in. wiersze (Norwida), Karola Wojtyły, a także kompilację poezji R.M. Rilkego, T. Borowskiego i K. Przerwy-Tetmajera pt. „Salome”. W dorobku ma kilka autorskich spektakli i dwa wielkie widowiska historyczne.

EWA DAŁKOWSKA

AKTORKA

Polska aktorka teatralna, radiowa i filmowa, od 2008 aktorka Nowego Teatru w Warszawie; dwukrotnie zdobyła główne nagrody na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych: nagrodę aktorską (1977) i nagrodę zespołową (1980).

Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Mówca inspiracyjny

Mówca inspiracyjny, któremu towarzyszy rdzeniowy zanik mięśni. Podróżniczka. Nurek. Na swoim koncie ma ponad 100 nurkowań, głownie w Morzu Czerwonym i Adriatyku. Miłośniczka gór. W 2008 roku brała udział w wyprawie organizowanej przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" na najwyższy szczyt Afryki, Kilimandżaro. W 2016 roku jako pierwsza osoba poruszająca się na wózku, zdobyła najwyższy szczyt Polski, Rysy (2499 m n.p.m). Finalistka Miss Polski na Wózku 20013, Fundacji "Jedyna Taka".

Monika Kuszyńska

PIOSENKARKA

Polska piosenkarka i autorka tekstów, wokalistka zespołu Varius Manx w latach 2000–2010, reprezentantka Polski podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 roku.
"Poznałam Michała w moim ukochanym centrum rehabilitacji w Bielsku - Białej. Poruszyła mnie jego historia, ale jeszcze bardziej urzekł optymizm i pogoda ducha. Na pytanie "jak się masz? " odpowiada zawsze z uśmiechem - " w życiu nie było lepiej". Swoją radością zaraża wszystkich wokół. Michał jest moim bohaterem, trzymam za niego kciuki!"

GALERIA

Zapraszamy do naszej galerii

TVP Łódź

patroni medialni

NTL Radomsko
TVP Kraków
Dziennik Polski
TVP 3 Gdańsk
Niepelnosprawni.pl
Tygodnik Podhalański
Radomsko24
Kup 4 Koła

sponsorzy

Constantia Flexibles
Powiat Radomszczański
Gmina Kamieńsk
KORA - Centrum szkoleń
PADENT - Ceramiczna Pracownia Protetyczna w Kamieńsku
BEWA
ALE
Pizzeria Kamikaze
MBA Studio Bogdan Stalka
Majdller - producent rowerów
Cłapa Floor Master - Automatyczne łaty posadzkarskie
RITA Marketing
Time Home - Firma Remontowa-Wykończeniowa
Wrzosowa Kamieńsk
Wirtualny Asystent
CENTRUM REHABILITACJI I MEDYCYNY ORTOPEDYCZNEJ GRZEGORZ GAŁUSZKA & WOJCIECH ROMANOWSKI
LZS Świt Kamieńsk
Kamperomania
I love Koźniewice
Hotel Grzegorzewski
Gawlikowski - Agencja reklamy

 

Kontakt

Jarek Brzozowski
+48 516 157 686

Regulamin

Karta zgłoszenia